ZEPTEJTE SE SEXPERTA - dokumentární film

SREDEČNĚ VÁS ZVEME

9. dubna 2018 v 18.30 hodin do Městské knihovny Františkovy Lázně

na promítání dokumentárního filmu Zeptejte se sexperta z festivalu Jeden svět v rámci projektu Promítej i ty.

O filmu:

V zemi, která dala světu Kámasútru, je dnes sex stále tabu. Vrátit Indům zdravý vztah k sexu se už od roku 1976 snaží pionýr sexuální osvěty, milovaný i proklínaný 93letý „sexpert“, doktor Watsa. V celé jedné třetině indických států se ve školách nevyučuje sexuální výchova. Není proto divu, že sloupek doktora Watsy „Zeptejte se sexperta“ v Mumbai Mirror je jedním z nejčtenějších článků vůbec. 93letý sexuolog den co den trpělivě a s nadhledem odpovídá na zvídavé, zoufalé a někdy zcela bizarní dotazy ohledně sexu nejen písemně, ale dokonce i osobně každému, kdo zavítá do jeho domu. „To, co dělám, je doslova jako kapka v moři,“ říká o své práci Watsa. Dokument decentně poodhaluje pokusy o sexuální sebeuvědomění v současné Indii a skrze ně podává osobní portrét člověka, který roli zasvěcovatele přizpůsobil celý svůj život.

USA / Indie, 2017, 78 min,

režie: Vaishali Sinha